ZŁOTA KIELNIA

XLV edycja 2016

W dniach 3-5 lutego 2016 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 w Poznaniu odbył się finał centralny 45 edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". Nasza szkoła była reprezentowana przez sześciu uczniów i dwie jurorki (p. Jolantę Kozak i p. Martę Simińską).

4 lutego w pawilonie 3a uczniowie mieli za zadanie wykonać zadanie praktyczne, natomiast po południu w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej 152 odbyła się część teoretyczna (40 pytań). Po kolacji uczniowie wraz z opiekunami udali się na Stadion Lecha.

I … najważniejszy moment dla wszystkich – uroczysta gala z ogłoszeniem wyników, które przedstawił Przewodniczący Komitetu Głównego, p. Zbigniew Nowak. Wśród zaproszonych gości byli: p. Teresa Wargocka z MEN, poseł Jacek Tomczak, przedstawiciele firm, którzy byli sponsorami 45 edycji turnieju, przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich.

WYNIKI indywidualnie:

- 2 miejsce - Artur Szulc z klasy 3b ZSB w kwalifikacji wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich (182 pkt. i tytuł laureata)

- 2 miejsce - Michał Ziółkowski z klasy 3ac ZSB w kwalifikacji wykonywanie robót murarskich i tynkarskich ((171 pkt. i tytuł laureata)

- 4 miejsce - Wojciech Przewięźlikowski z klasy 2b ZSB w kwalifikacji wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych (171 pkt. i tytuł laureata)

- 5 miejsce - Mariusz Szymczyk z klasy 3b ZSB w kwalifikacji montaż systemów suchej zabudowy (147 pkt. i tytuł finalisty)

- 6 miejsce - Patryk Wiśniewski z klasy 3b ZSB w kwalifikacji montaż systemów suchej zabudowy (142 pkt. i tytuł finalisty)

- 6 miejsce - Łukasz Czarnecki z klasy 2b ZSB w kwalifikacji wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych (167 pkt. i tytuł laureata).

Uczniowie otrzymali liczne nagrody.

O miano najlepszej szkoły rywalizowały szkoły budowlane z Inowrocławia, Torunia, Stalowej Woli i Raciborza. Po zliczeniu trzech najlepszych wyników reprezentantów z poszczególnych szkół,  okazało się, że statuetka Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury przypadła Zasadniczej Szkole Budowlanej BLOK w Toruniu (524 pkt.).