Branżowa Szkoła Branżowa I Stopnia

monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czas trwania nauki: 3 lata

Nauka

W trakcie nauki zdobędziesz kwalifikacje z zakresu montowania systemów suchej zabudowy, wykonywania robót malarskich, wykonywania robót tapeciarskich, wykonywania robót posadzkarskich, wykonywania robót okładzinowych.

Dodatkowo dowiesz się jak założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.

Umiejętności zawodowe

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wykonuje w obiektach budowlanych: montaż suchej zabudowy, roboty malarsko-tapeciarskie oraz roboty posadzkarskie i okładzinowe. Montaż suchej zabudowy obejmuje: wykonywanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych oraz wykonywanie obudów konstrukcji dachowych, a także montaż okładzin ściennych i płyt podłogowych. Roboty malarsko-tapeciarskie obejmują: nanoszenie powłok malarskich w różnych technikach z uwzględnieniem różnego rodzaju podłoża, tapetowanie powierzchni. Roboty posadzkarskie obejmują: wykonywanie posadzek z drewna, płytek lastrykowych, płytek ceramicznych, płytek z tworzyw sztucznych, wykładzin rulonowych z tworzyw sztucznych oraz posadzek bezspoinowych. Roboty okładzinowe obejmują: wykonywanie okładzin ściennych z materiałów drewnianych, ceramicznych, kamiennych oraz z tworzyw sztucznych. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie przeprowadza konserwację i naprawy powłok malarskich, tapet, posadzek i okładzin; dokonuje przedmiaru tych robót obliczając zapotrzebowanie materiałowe oraz rozlicza koszty ich wykonania.

Możliwości dalszego kształcenia

Absolwent szkoły branżowej kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik budownictwa po potwierdzeniu kwalifikacji:

(B.16.) wykonanie robót zbrojarskich i betoniarskich lub

(B.18.) wykonanie robót murarskich i tynkarskich lub

(B.20.) monter konstrukcji budowlanych oraz (B.33.)organizacja i kontrolowanie robót budowlanych

(B.30.) sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej i posiadanie wykształcenia średniego .

Zatrudnienie

• w przedsiębiorstwach budowlanych i remontowych.
  • Możesz też otworzyć własną działalność gospodarczą.

Kształcenie praktyczne odbywać się będzie w pracowniach i warsztatach szkolnych oraz w zakładach pracy