ZŁOTA KIELNIA

XLll EDYCJA 2013

Finał centralny Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" odbył sie w dniach 18-20 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu. Uczestników i ich opiekunów powitał Pan Dyrektor Krzysztof Maliszewski. Pierwszego dnia chłopcy rozwiązywali test z wiedzy technologicznej o podstaw przedsiębiorczości (łącznie za tę część można było uzyskać 200 punktów).

Drugiego dnia uczestnicy wykonywali zadanie praktyczne. Po obiedzie uczestnicy, opiekunowie i jurorzy zostali zaproszeni do zwiedzenie Cytadeli Grudziądz (wszyscy otrzymali stosowny dyplom), natomiast po kolacji uczniowie udali się do kina na projekcję filmu.

Sobota - to zwieńczenie dwóch dni konkursowych - uroczysta gala. Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces. Karol Gołębiewski zajął drugie miejsce wśród murarzy (zdobywając 264 pkt.). Ponadto otrzymał puchar i cenną nagrodę (laptop) od Prezydenta Grudziądza Pana Roberta Malinowskiego dla najlepszego teoretyka - Karol zdobył 194 pkt. (na 200). Natomiast Szymon Brandykowski zajął trzecie miejsce w zawodzie posadzkarz zdobywając  263 pkt.

Obaj uczniowie uzyskali tytuł laureata, a przede wszystkim będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Ponadto szkoła otrzymała podziękowanie od Komitetu Głównego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" i Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej za organizację finału okręgowego XLII edycji turnieju.

22 kwietnia (w poniedziałek) Karol i Szymon pochwalili się swoimi osiągnięciami na specjalnie zorganizowanym apelu dla całej społeczności szkolnej. Serdecznie gratulujemy.