ZŁOTA KIELNIA

XL edycja 2011

XL Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego

"ZŁOTA KIELNIA"

W dniach 14-16 kwietnia 2011 r. Toruń gościł uczestników jubileuszowego finału centralnego.

Pierwszego dnia 30 uczniów z 22 szkół z całej Polski  w gościnnych progach naszej szkoły przystąpiło do rozwiązywania testu ze znajomości wiedzy zawodowej i podstaw przedsiębiorczości (łącznie 70 zadań).

W piątek na budowie firmy MARBUD  finaliści w czterech zawodach  wykonywali pod czujnym okiem jurorów wyznaczone im zadania w części praktycznej (murarze wykonywali  tynk mozaikowy – żywiczny, posadzkarze układali płytki na balkonach, malarze malowali słupy w garażu podziemnym, monterzy montowali umywalki i miski ustępowe). Natomiast stolarze swoje zadanie wykonywali w  warsztatach Centrum Kształcenia Praktycznego. W tym czasie opiekunowie uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Akademię Technik Malarskich.

Po południu uczniowie wraz z opiekunami udali się na spektakl do Planetarium, a następnie na krótki spacer po toruńskiej Starówce.

W sobotę w Auli CKU odbyła się gala wręczania dyplomów i nagród dla uczestników turnieju. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.  wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich i poseł Janusz Dzięcioł. Uczniowie reprezentujący ZE „BLOK” odnieśli ogromny sukces, zajmując miejsca na podium. W zawodzie murarz Dawid Rybczyński, uczeń kl. III A ZSB zajął pierwsze miejsce, uzyskując 272 pkt. (mając przewagę na następnym aż 16 pkt.), w zawodzie posadzkarz Robert Filipowicz z kl. III B ZSB, uzyskując 260 pkt. ,zajął drugie miejsce (tracąc do pierwszego miejsca 3 pkt.). Rywalizacja w poszczególnych zawodach stała na bardzo wysokim poziomie, a w szczególności wśród malarzy,  którzy konkurowali również o zaszczytny tytuł „Młodego Malarza Roku 2011” w konkursie zorganizowanym przez Akademię Technik Malarskich z Wrocławia.

Uczniowie oprócz dyplomów, cennych nagród uzyskali ponadto zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części pisemnej.

Wśród osób nagrodzonych znalazł się również pan Roman Kowalski, osoba niezwykle  zasłużona dla krzewienia idei turnieju budowlanego.

Organizację turnieju wsparli: Zespół Edukacyjny „BLOK”, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej, Gmina  Miasta Toruń, MARBUD, Erbud, ATM, Henkel, Fakro, PPU Batory, Cukiernia „Pokojski”, Betpol, Europejska Unia Kobiet, Solid-Meble, Unitas.