Palenie papierosów

SKŁAD CHEMICZNY PAPIEROSA

PODSTAWOWE INFORMACJE O PALENIU

Tytoń jest główną, możliwą do wyeliminowania przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie. To także jedyny legalnie sprzedawany produkt, który zabija ponad połowę regularnych palaczy. Każdego roku przemysł tytoniowy na całym świecie wydaje dziesiątki miliardów dolarów na promowanie swoich śmiercionośnych wyrobów. Celem tych akcji jest odnalezienie nowych, młodych oraz wiernych, najlepiej przez całe życie palaczy, którzy zajęliby miejsce, tych którzy umierają. Równie ważną role w eksperymentowaniu młodych ludzi z tytoniem oraz ich przemianie w regularnych palaczy odgrywa łatwa dostępność, przystępne ceny oraz społeczna akceptacja dla artykułów tytoniowych. Wszystkie postacie tytoniu zawierają narkotyk zwany nikotyną, używanie tytoniu obejmuje zarówno papierosy, jak i tytoń w innych postaciach. Używanie tytoniu w jakiejkolwiek postaci jest szkodliwe dla zdrowia. Zaprzestanie palenia przynosi korzyści natychmiastowe oraz korzyści w przyszłości. Wielu palaczy ma trudności z zerwaniem nałogu, dym tytoniowy obecny w powietrzu jest niebezpieczny dla każdego człowieka, który to powietrze wdycha. Reklamy tytoniu mają na celu nakłonić ludzi do palenia.  Największą dawkę dymu tytoniowego młodsze dzieci otrzymują w domu, dlatego tak ważne jest doprowadzenie do zwiększania liczby domów i mieszkań, w których się nie pali poprzez działania edukacyjne i prawne.

CO GROZI PALACZOWI?

Dlaczego warto rzucić palenie ze względów ekonomicznych?

Jeśli osoba paląca ½ paczki papierosów dziennie (koszt ok. 10-12 zł) rzuci palenie, zobacz, ile zaoszczędzi: