Kreatywna szkoła

Program szkoleniowy dla szkół – „Kreatywna Szkoła Dekoral"

Autorski program Akademii Technicznej PPG Deco wspierający szkoły budowle

Jednym z elementów naszej misji jest popularyzacja zawodów budowlanych wśród młodzieży oraz wsparcie przyszłych wykonawców na etapie szkolnictwa średniego i zawodowego.  Jesteśmy partnerami konkursów i olimpiad branżowych, organizujemy liczne szkolenia dla uczniów i nauczycieli, wzbogacamy narzędzia edukacyjne materiałami dydaktycznymi, także w postaci newslettera „Akademia Techniczna PPG Deco NEWS”.

Kolejny krok, jaki robimy by szkolić kompleksowo tych, którzy profesjonalną karierę fachowca mają dopiero przed sobą to uruchomienie programu współpracy ze szkołami budowlanymi „Kreatywna Szkoła Dekoral”.

Autorski program Akademii Technicznej PPG Deco skierowany jest zarówno do uczniów, jaki i nauczycieli szkół budowlanych. W ramach powołanej inicjatywy wybrane placówki z całej Polski uczestniczyć będą w cyklicznym projekcie szkoleniowym.

Przygotowany program edukacyjny dostosowaliśmy do aktualnie panujących standardów umiejętności aplikacyjnych farb tynków ilakierów oraz fachowej wiedzy opartej na najnowszych technologiach.

Pragniemy wspierać przyszłych wykonawców poprzez pracę z konkretnymi produktami i rozwiązaniami systemowymi, a tym samym wyznaczać dobre trendy w polskim budownictwie, kształtować kierunki rozwoju oraz podwyższać poziom oferowanych usług.

Uczestnictwo w programie jest nieodpłatne. Wiąże się jedynie z zaangażowaniem ze strony szkoły i zapewnieniem dogodnych warunków do jego realizacji.

W ramach programu w placówkach partnerskich zostaną utworzone pracownie patronackie Akademii Technicznej PPG Deco.  W odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia pomoże sieć sprzedaży własnej PPG Deco Polska – Centrum Dekoral Professional. Centra Dekoral Professional będą także aktywnie wspierać szkoły przez cały okres trwania projektu.

Program „Kreatywna Szkoła Dekoral” zainaugurowało spotkanie organizacyjne z kadrą dyrektorską wszystkich szkół wybranych do projektu. Zaproszenie gości do siedziby Akademii Technicznej PPG Deco we Wrocławiu dało możliwość nie tylko teoretycznego przedstawienia założeń współpracy, ale także prezentacji warsztatów szkoleniowych w praktyce oraz zwiedzenia Zakładu Produkcyjnego. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Uczestnicy spotkania zwiedzili Afrykarium, będące obiektem referencyjnym PPG Deco Polska oraz wrocławski Browar Stu Mostów.

Z uczniami i nauczycielami zawodu spotkamy się ponownie już w nowym roku szkolnym 2016/2017. Harmonogram szkoleń jest imponujący. Tylko w okresie od września do listopada zostanie przeprowadzonych łącznie ponad 100 godzin zajęć. Wśród nich odbędą się kompleksowe szkolenia z systemów wykończenia wnętrz, elewacji i systemów ociepleń, a także ochrony drewna.

Szkolenie dla koordynatorów programu

Zgodnie z założeniami programu, według których organizujemy szkolenia dla uczniów i nauczycieli ze szkół objętych patronatem we wrześniu odbyło się pierwsze szkolenie dla nauczycieli. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy programu wybrani z ramienia szkół.
Zorganizowane we Wrocławiu spotkanie, miało na celu przybliżenie koordynatorom założeń projektu oraz zasad wzajemnej współpracy. Odbyło się także szkolenie teoretyczne i praktyczne dotyczące systemów wykończenia wnętrz.
Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu oraz aktywne zaangażowanie w program Kreatywna Szkoła Dekoral. Niezwykle miło gościć tak zaangażowanych ludzi i poczuć pozytywną atmosferę zgranego team’u. Jesteśmy pełni podziwu dla pasji, z jaką nauczyciele szkół budowlanych wykonują swoją pracę.

Zdjęcia w galerii

• Zespół Edukacyjny "BLOK"
    ul. Batorego 37/41, 87-100 Toruń
  • (0 56) 623 20 28, 623 20 29