ZŁOTA KIELNIA

XLl edycja 2012

XLI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego

"ZŁOTA KIELNIA"

19 - 21 kwietnia 2012 r. odbył się finał centralny XLI edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Gospodarzem tegorocznych zmagań był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, którego uczniowie odnieśli sukces w ubiegłym roku. W turnieju wzięło udział 30 uczniów z 20 szkół. Pierwszego dnia zawodów uczestnicy finałowej rywalizacji rozwiązywali test zawierający zadania z zakresu wiedzy zawodowej oraz z podstaw przedsiębiorczości. W dniu następnym wykonywali zadania praktyczne na stanowisku roboczym. Ich opiekunowie – nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczyli w tym czasie w szkoleniu technologicznym.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów w zawodzie murarz.

Jakub Sadowy zajął II miejsce zdobywając 270 punktów (do zwycięzcy stracił 1 punkt), natomiast Patryk Murawski zajął V miejsce uzyskując 259 punktów. Obaj uczniowie uzyskali tytuł laureatów i tym samym zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Ponadto Jakub Sadowy otrzymał Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego oraz miano najlepszego finalisty w części teoretycznej (oraz atrakcyjne nagrody).

Jakub Sadowy Patryk Murawski
Nagroda Prezydenta Potrkowa Trybunalskiego przed częścia praktyczną w szkole