Menu

 • Komunikat

  Komunikat

  24 i 25.01.2019 szkoła będzie nieczynna. 

 • Zebranie z rodzicami.

  Zebranie z rodzicami.

  28 stycznia 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy :)

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Konferencja naukowo - szkoleniowa poświęcona problemom HIV/AIDS

  Konferencja naukowo - szkoleniowa poświęcona problemom HIV/AIDS

  28 listopada pani pedagog zabrała 8 uczniów Zespołu Edukacyjnego "Blok" - pełniących funkcje przewodniczących lub zastępców klasowych na konferencję naukowo - szkoleniową poświęconą problemom HIV/AIDS do Centrum Konferencyjnego FILMAR w Toruniu. Uczniowie wysłuchali trzech bardzo ciekawych wykładów:
  "Dlaczego musimy mówić o HIV/AIDS"?
  "HIV/AIDS w Polsce - aktualna sytuacja"
  "Ryzyko zakażenia HIV a zażywanie substancji psychoaktywnych", podnosząc poziom wiedzy z zakresu HIV/AIDS oraz rozwijając postawę akceptacji i tolerancji wobec osób zakażonych.

  Zdjęcia --> Galeria

 • Kropelka

  Kropelka

  Klub Honorowego Krwiodawstwa KROPELKA
  Nasi uczniowie odwiedzili Centrum Krwiodawstwa w Toruniu. Byli to:
  Gorczyński Adam kl. II bcf
  Wełnowski Damian kl. II bcf
  Lewandowski Krystian kl. I c
  Domżalski Mikołaj kl. III bcd
  Każdy z nich oddał 450 ml drogocennej krwi, która może uratować życie. Razem z opiekunem oddano 2250 ml krwi. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby dołączyć do Klubu Honorowego Krwiodawstwa zapraszam w lutym 2019 r.

  Zdjęcia --> Galeria

 • Konkurs plastyczno-literacki "Ojcowie niepodległości"

  Konkurs plastyczno-literacki "Ojcowie niepodległości"

  Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, uczniowie klas 8a,8b oraz 1cBs wzięli udział w miedzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim "Ojcowie niepodległości". Zdobyliśmy wiele nagród i wyróżnień. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów zastała poprzedzona apelem, który przypomniał nam tę jedną z najpiękniejszych kart naszej historii. Bardzo dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom z CKU za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w konkursie.

  Zdjęcia --> Galeria

 • "Bezpieczny kierowca" i "Stop dopalaczom"

  "Bezpieczny kierowca" i "Stop dopalaczom"

  8 listopada w naszej szkole Panie z Zespołu ds. prfilaktyki i komunikacji społecznej ze Straży Miejskiej w Toruniu przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów  pn. "Bezpieczny kierowca" i "Stop dpalaczom". Serdecznie dziękujemy! ;)

 • Światowy Dzień Kundelka

  Światowy Dzień Kundelka

  Z tej okazji wolontariuszki z Koła Wolontaryjnego działającego w ZE BLOK, wybrały się do Schronisko Dla Zwierząt Toruń, aby zawieźć karmę, ryż oraz koce i ręczniki. Po wręczeniu prezentów dziewczyny odwiedziły podopiecznych schroniska. Psiaki czekają na nowe domy, miłość i odpowiedzialnych opiekunów. Pamiętaj. Nie kupuj-adoptuj!

  Zdjęcia --> Galeria

 • Wyślij kartkę do Powstańca

  Wyślij kartkę do Powstańca

  Uczniowie naszej szkoły wraz z polonistkami: p. B. Zawadzką i A. Waraksą  przyłączyli się do akcji: „Wyślij kartkę do Powstańca”.  Akcja ma na celu uświadomić uczestnikom Powstania Warszawskiego, że  ciągle pamiętamy o ich poświęceniu i o tym, co zrobili dla Nas i dla Ojczyzny.

  Napisaliśmy życzenia, które na specjalnie przygotowanych kartkach zostały wysłane do FUNDACJI SENSORIA.

  02.10.1944 zakończyło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni. Dziękujemy wszystkim Powstańcom, za to, że poświęcając swoje życie, dali nam wolną Polskę.

  Zdjęcia ---> Galeria

 • Sprzątanie Świata

  Sprzątanie Świata

  18.09.2018 uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą przyłączyli się do akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2018”. Młodzież postanowiła posprzątać przyszkolne tereny i boisko. Uzbierano kilka worków śmieci. Akcja miała na celu uświadomić uczniom, że dbanie o czystość całego świata najłatwiej zacząć od posprzątania „własnego podwórka”.

  Zdjęcia ---> Galeria

 • Błękitny obóz wyzwań

  Błękitny obóz wyzwań

  11 września uczniowie klasy 2 bcf wzięli udział w grze terenowo-edukacyjnej "Błękitny obóz wyzwań", która odbyła się w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Organizatorami gry była zaprzyjaźniona z naszą szkołą Fundacja Archipelag Inicjatyw. Na uczniów czekało 11 wyzwań, które sprawdzały wiedzę, pamięć, spryt, współpracę grupy czy szybkość i kondycję. Inicjatywa wpisała się w świętowanie odzyskania niepodległości w Toruniu, wspominając przede wszystkim działania Błękitnej Armii pod wodzą gen. Hallera. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów, za co serdecznie dziękujemy, jednak ważniejsze są pozytywne wrażenia!

  Zdjęcia ---> Galeria

 • Narodowe czytanie

  Narodowe czytanie

  07.09.2018 uczniowie i nauczyciele ZE Blok wzięli  udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Akcja ta, od 2012 roku propaguje znajomość literatury narodowej. W tym roku wybrano „ Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Fragmenty powieści czytano w klasach III A,B Gimnazjum oraz VIII A,B SP. Akcja została przygotowana przez polonistki: p. A.Waraksę, B. Zawadzką. Prezentację o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego przygotowała p. A. Kontowicz.    

  Link do zdjęć ---> Galeria

 • Nie zwlekaj! Ilość miejsc jest ograniczona!

  Nie zwlekaj! Ilość miejsc jest ograniczona!

  Aby zostać przyjętym do szkoły należy dostarczyć:

  Branżowa Szkoła I Stopnia

  • podanie o przyjęcie do szkoły
  • świadectwo ukończenia gimnazjum
  • zaświadczenie o ilości punktów uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym
  • 3 fotografie
  • zaświadczenie od lekarza - Przychodnia Medycyny Pracy ul. Sz. Bydgoska 46 (od 24 lipca 2018r.)

   

  Gimnazjum i Szkoła Podstawowa

  • podanie o przyjęcie do szkoły
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
  • zaświadczenie o ilości punktów uzyskanych na sprawdzianie
  • ostatnie świadectwo szkolne
  • opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej
  • opinia pedagoga szkolnego w przypadku kandydata młodocianego bez opinii PPP
  • 2 fotografie
 • Występy w Przedszkolu

  Występy w Przedszkolu

  30 maja grupa uczniów z ZE Blok gościła w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Toruniu. Nasza młodzież wcieliła się w role aktorskie i dała cudowne przedstawienie "Agatka i przyjaciele" w/g pomysłu p. ANGELIKI WARAKSY. Było cudownie. Dzieci z uwagą obejrzały przedstawienie. Potem grupa Krasnoludków uczestniczyła we wspólnej zabawie z chustą Klanzy. Dziękujemy dzieciom i kadrze przedszkola za miłe przyjęcie.

 • 250 kg karmy !!!

  250 kg karmy !!!

  Fundacja Inter Pares -  to organizacja działająca na rzecz zwierząt potrzebujących pomocy. Skupia się głównie na ratowaniu psów. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji  ZE BLOK zorganizowali zbiórkę karmy, aby wesprzeć działalność fundacji. Uzbierano około 250 kg karmy !!! Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.    

   

 • Tydzień z Internetem 2018

  Tydzień z Internetem 2018

  W dniach 19 - 25 marca 2018 roku w całej Europie trwa Tydzień z Internetem. I my przyłączyliśmy się do akcji! 

   

 • Żywa lekcja historii w CKK Jordanki

  Żywa lekcja historii w CKK Jordanki

  19.03.2018 uczniowie ZE BLOK uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. W CKK Jordanki odbyło się spotkanie poświęcone 109 rocznicy urodzin sławnej Torunianki- generał Elżbiety Zawackiej. Tę ważną uroczystość swoją obecnością uświetnili między innymi posłowie na sejm, wicewojewoda kujawsko- pomorski oraz Prezydent Torunia pan Michał Zalewski. Spotkanie stało się również pretekstem do zaprezentowania zwiastuna filmu pt. „Emisariuszka. Elżbieta Zawacka Zo” , który opowiada o niezwykłych  losach Pani Generał. Na Sali obecna była również odtwórczyni głównej roli- Katarzyna Bujakiewicz.

  Podczas tej żywej lekcji historii nasi uczniowie mieli możliwość poznać historię życia Elżbiety Zawackiej, jedynej kobiety-Cichociemnej wśród polskich żołnierzy.

  Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wysłuchali krótkiego recitalu pianistycznego w wykonaniu wnuka naszej bohaterki- pana Pawła Wakarecy.

 • Sukces!

  Sukces!

  Naszych czterech stypendystów w projekcie "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza" 13 marca podpiszą umowy stypendialne.

  Sukces! - Obrazek 1

 • Dzień Bezpiecznego Internetu :)

  Dzień Bezpiecznego Internetu :)

  6  lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło tegorocznego DBI brzmiało „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawcówz problematyką bezpieczeństwa w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W tym dniu pani pedagog M. Masłowska zaprezentowała zagrożenia jakie niesie ze sobą sieć. Omówiła szczegółowo takie jak: grooming, seksting, spam, cyberstalking, phising, hejt oraz przedstawiła sposoby jak się przed nimi bronić. Zaprezentowała wyniki badań dotyczące korzystania z urządzeń mobilnych przez dzieci, kontaktu młodych ludzi z pornografia i sekstingu wśród polskiej młodzieży.  Przedstawiła nowy gatunek człowieka Homo tabletis, który pozostaje pod permanentnym wpływem urządzeń elektronicznych. Następnie podała pomocne strony internetowe takie jak: dbajofejs.pl, dyzurnet.pl, dzieckowsieci.pl, fdds.pl, helpline.org.pl oraz telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111. Zakończeniem prelekcji było rozstrzygniecie konkursu na Cyfrowobezpieczną zakładkę ogłoszonego w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl i wręczenie nagród (pendrivy, powerbanki) oraz nagrodzenie słodkościami i oklaskami uczniów, którzy pod okiem pani
  A. Waraksy
  i pani M. Wronkowskiej nagrali film „Zanim powiesz i napiszesz – pomyśl…”.
  W ramach DBI wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach zajęcia pt. „Zamiast hejtu”. Do obchodów DBI przyłączyła się młodzież ZE "BLOK" zamieszkujaca w internacie ŚHP w Toruniu. Dziękujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Edukacyjny "BLOK"
  ul. Batorego 37/41, 87-100 Toruń
 • (0 56) 623 20 28, 623 20 29

Galeria zdjęć