Uczestnikami imprezy byli uczniowie Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Budowlanej. Gimnazjaliści mieli okazję zdobyć informacje dotyczące naboru, zobaczyć uczniów ZSB podczas zajęć praktycznych i teoretycznych, wziąć udział w prowadzonym przez nauczyciela praktycznej nauki zawodu konkursie budowlanym oraz pokazie szkolnych talentów.
Uczniowie ZSB promując naszą szkołę, uczyli się kształtować umiejętność współpracy w zespole, dzielili się swoimi doświadczeniami z zajęć praktycznych i teoretycznych. Prezentowali również zdobyte podczas zajęć wiadomości, uczestnicząc w konkursie.
W ramach imprezy szkolnej Zawodowcy dla Gimnazjalistów, pani Anna Wójcik i Marta Simińska zorganizowały BLOKquiz. Zabawa polegała na tym, że zespoły 3 osobowe, odpowiadały na 30 pytań w dwóch kategoriach: budowlano-niemieckiej i wiedzy ogólnej. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy III A ZSB – Dawid Wiśniewski, Piotr Jagielski oraz Grzegorz Piotrowski osiągając wynik 24 punkty. Każdy zespół otrzymał nagrodę pocieszenia, natomiast wygrani zostali nagrodzeni pendrive'ami.
Podczas szkolnej imprezy nie mogło zabraknąć teatrzyku Bloczek . Pod opieką pani Angeliki Waraksy i wsparciu znanego już wszystkim pana Władysława Owczarzaka uczniowie zaprezentowali się w wersji kabaretowej. Samorząd Uczniowski przygotował pokaz szkolnych talentów. Na scenie wystąpili: Paweł Brzeziński, Adrian Miszałowski, Angelika Dąbrowska oraz Aleksandra Oliwińska. Wszyscy występujący na scenie utalentowani uczniowie otrzymali upominki.
W sali nr 34 elektrycy zorganizowali wystawkę z ich dziedziny. Mateusz prezentował najprostszą instalację elektryczną, do której miał podłączony laptop i żarówkę. Za pomocą miernika mierzył pobór prądu elektrycznego przez te przedmioty. Wynik może zadziwiający, gdyż żarówka 40-watowa potrzebuje więcej prądu niż laptop. Kuba opowiadał o budowie silnika klatkowego z wirnikiem. Natomiast Bartek i Damian prezentowali na swoim stanowisku prezentację multimedialną o rodzajach gniazdek, schematach i obwodach prądu. Ponadto dzięki specjalnej stronie internetowej z kalkulatorem chłopcy mogli zmierzyć wartość rezystorów (zdecydowanie łatwiejsza czynność niż za pomocą miernika, który uczniowie również posiadali na swoim stanowisku).
W sali nr 35 uczniowie wzięli udział w konkursie turystycznym (kahoot). Najlepsi z poszczególnych klas otrzymali łakocie.
W sali nr 40 już od poniedziałku niepodzielnie rządzili kucharze. Klasa 3 pod czujnym okiem pani Marii Kaim ugotowała krem z pieczarek (po prostu "pychotka"), natomiast klasa 1 (przy pomocy pani Beaty Kozińskiej) przygotowała ok. 300 fantazyjnych kanapek. Uczniowie byli dumni, że ich kanapki wszystkim smakowały.
Uczennice klas fryzjerskich urządziły "salonik fryzjerski" w sali nr 41. Przygotowały wystawę fryzur okolicznościowych oraz prezentowały czasopisma fryzjerskie. Odwiedzający "salonik" uzyskali fachowe porady w dziedzinie pielęgnacji włosów i doboru fryzury do kształtu twarzy i całej sylwetki. W działaniach tych przyszłe fryzjerki wspomagały uczennice klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Klientki "saloniku" były bardzo zadowolone z nowego wizerunku i udzielonych porad.
W sali nr 43 odbywały się zajęcia papieroplastyki. Uczniowie Gimnazjum pod nadzorem pani Agaty Myszkorowskiej wykonywali pudełka metodą origami. Przy składaniu pudełek i ich ozdobieniu pomocą służyli uczniowie ZSB z klasy 3 murarz. Wyróżnić należy Piotra Jagielskiego, który popisał się umiejętnością złożenia przestrzennej gwiazdy, która składa się z 60 elementów. Własnoręczna praca przyniosła wiele satysfakcji. Młodzi chętnie wykonywali pracę, którą mogli po zrobieniu zabrać ze sobą do domu.
W trakcie zajęć przeprowadzonych przez panią Grażynę Adrję (sala 44) można było zobaczyć kilka prostych doświadczeń chemicznych podzielonych na dwie grupy. Pierwsza grupa doświadczeń to doświadczenia prowadzące do zapłonu z pojawieniem się ognia bez użycia zapałki lub innego źródła ognia. Druga grupa doświadczeń to doświadczenia z wykorzystaniem różnych substancji – produktów spożywczych lub aptecznych.
Do najciekawszych doświadczeń można zaliczyć: „rosnącego czarnego potwora” sporządzonego z cukru pudru wymieszanego z sodą oczyszczoną, otrzymywanie gazowego wodoru w reakcji roztworu „Krecika” z folią aluminiową i gwałtownego jego spalenia czy „wyrzut gorącej pary z uszkodzonego zaworu gorącej wody” w reakcji nadmanganianu potasu z perhydrolem.
Podczas krótkiej prezentacji doświadczeń chemicznych można było powtórzyć i utrwalić wiadomości z zakresu chemii na poziomie gimnazjum.
W sali nr 45 odbyło się spotkanie z wizażystkami marki Glazel. Dwie Panie- Ewa i Małgorzata zaprezentowały kosmetyki do makijażu nowej, włoskiej firmy Glazel, następnie Pani Małgosia pomalowała dwie uczennice - Angelikę i Ingę, ucząc wszystkie dziewczęta, jak wykonać delikatny i subtelny makijaż dzienny. Panie również zaproponowały dziewczynom możliwość współpracy z nową marką. Na koniec wśród wszystkich uczestników warsztatów rozlosowano kilka nagród.
O 12:30 na sali gimnastycznej spotkały się reprezentacje: zwycięska klasa (mistrz Szkoły) - klasa 3ac z Gwiazdami Szkoły, wybranymi spośród najlepszych drużyn klasowych, w składzie:
klasa 3a murarz
|
Gwiazdy Szkoły
|
Grzegorz Piotrowski (bramkarz)
Szymon Bocianowski
Piotr Jagielski
Dominik Syska
Krzysztof Peplau
|
Maciej Szczepaniak (bramkarz) – 1c Z
Mateusz Beck – 2b Z
Cezary Siwek – 2b Z
Patryk Jaworski – 1c Z
Patryk Kowalski – 1c Z
Patryk Kołodziejczyk – 2b G
|
Po bardzo zaciętej walce Gwiazdy wygrały 8:0 (bramki strzelili: Mateusz Beck - 3, Czarek Siwek - 2, Patryk Kołodziejczyk - 2, Patryk Jaworski - 1).