Dnia 26 i 27 lutego b.r w SP nr 5 na ul.Żwirki i Wigury odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Torunia w Szachach Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Pierwszego dnia rywalizowali gimnazjaliści, drugiego uczniowie szkół średnich. Zawody te odbywały się systemem szwajcarskim, siedmiorundowym.
Indywidualne Mistrzostwa Torunia w Szachach Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
Wśród gimnazjalistów naszym najlepszym reprezentantem był Cezary Dydak, który ostatecznie sklasyfikowany został na XXX miejscu. Wśród uczniów starszych X miejsce w Toruniu zajął Patryk Stefaniak, reprezentujący Szkoły Ponadgimnazjalne. Gratulujemy.
Terminy egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych
Przedmiot (nauczyciel)
Terminy
J. polski (p. A. Waraksa)
21 lutego – dla LP (odpowiedź ustna).
Gimnazjaliści zaliczają materiał małymi partiami do końca marca
Historia, geografia, WoS (p. K. Karpińska)
21 lutego – 15:00
19 marca – 14:10
J. niemiecki (p. K. Karczmarz)
22 lutego – godz. 10:00 – 12:00
Matematyka (p. M. Radecka, p. G. Adrja, p. A. Kontowicz)
I termin – 26 lutego o godz. 14:10
II termin – 28 lutego o godz. 15:00
III termin – 7 marca o godz. 15:00
Przedmioty zawodowe (p. A. Myszkorowska, p. M. Sosińska)
27 lutego – 14:30-15:30
Technologia gastronomiczna (p. M. Kaim, p. B. Kozińska))
25 lutego – 8:00 – 9:30
1 marca – 8:00-10:30
4 marca – 8:00-9:30
11 marca 8:00 – 9:30
18 marca – 8:00 – 9:30
J. angielski (p. D. Nowak)
14 marca – 15:00
Wychowanie fizyczne (p. P. Kempa, p. K. Kontowicz, p. M. Warot)
5 marca
12 marca godz. 14:15
14 marca
Obecność obowiązkowa na 2 zajęciach
Historia (p. M. Wierzbowska)
15 marca – 14:00 (klasy III A i D)
20 marca - 12:30 (klasy III B i C)
Pozostałe przedmioty - proszę bezpośrednio dowiadywać się u nauczyciela o termin i formę poprawy I semestru.
Westerplatte - wyjście do kina
20 lutego 2013 r. 36 uczniów Zasadniczej Szkoły i 5 uczniów Gimnazjum „Blok” udało się z opiekunami (p. M. Pulikowską - Dąbkiewicz, p. K. Karpińską, p. P. Kempą i p. K. Kontowiczem ) do kina na film "Westerplatte". Młodzież porównywała treść filmu z tym, czego nauczyła się na lekcjach historii. Po seansie wymieniliśmy opinie o filmie, które były bardzo zróżnicowane.
SPOTKANIE Z BOŻĄ BANDĄ BYŁYCH BANDYTÓW
20 lutego W Zespole Edukacyjnym „Blok” odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego zorganizowane przez Środowiskowy Hufiec Pracy. Stowarzyszenie to zajmuje się działalnością społeczną na rzecz osób uzależnionych od narkotyków, ich mottem jest biblijna zasada: ”Łaknącemu dać jeść, pragnącemu dać pić, przechodnia przyjąć, chorego odwiedzić, do przebywającego w więzieniu pójść”. W ramach spotkania odbył się koncert formacji Gangsterzy i Raperzy pt. „Historie z życia”. Grupa składająca się z osób, które miały kryminalną przeszłość oraz problemy z używkami w ciekawy sposób, językiem młodzieżowym starała się przestrzec młodych ludzi przed błędami, które oni sami popełnili. Przy dźwiękach hip-hopu, rapu i brzmień gitarowych artyści opowiadali jak staczali się na dno i jak wrócili na właściwą drogę, poruszali sprawy nadużywania narkotyków, alkoholu, popełniania przestępstw. Swoje pogadanki przeplatali pokazami multimedialnymi związanymi z uzależnieniem, a także mówiącymi o przemocy i aborcji. Wstrząsające i prawdziwe historie pokazały realia walki i cenę jaką musieli zapłacić, aby żyć w wolności bez nałogów.
Wydarzenie to spotkało się z wielkim entuzjazmem ze strony młodzieży. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem przekazu oraz jego formy. Wielu uczestników na pewno zastanowi się nad słowami wypowiedzianymi przez byłych gangsterów i nie popełni ich błędów.
Randka w ciemno
14 lutego, jak co roku, Samorząd Uczniowski nie zapomniał o swoich koleżankach i kolegach. Poza prezentacją multimedialną dotyczącą Walentynek, słodkich niespodzianek i kiermaszu walentynkowego, uczniowie po raz pierwszy mogli wziąć udział w "Randce w ciemno". Wystarczyło zgłosić się kilka dni wcześniej do opiekunki SU i poznać zasady zabawy. Podczas tej pierwszej w naszej szkole edycji, koleżanki i koledzy zadawali sobie pytania dotyczące między innymi zachowania w różnych sytuacjach życiowych, pytali o muzykę jakiej słuchają czy filmy jakie najczęściej oglądają. Dwie pary wyraźnie "wpadły sobie w oko". Samorząd Uczniowski nagrodził je biletami do kina. Gratulujemy odwagi i zapraszamy za rok.
Profesjonalne wsparcie
Nasz szkolny teatr BLOCZEK rozwija się coraz prężniej. Wszystko to za sprawą pana Władysława Owczarzaka, byłego aktora Baja Pomorskiego, który wspiera nas swoimi pomysłami i wieloletnim doświadczeniem. Z opiekunką teatru i jej aktorami współpracował już w grudniu, pomagając w przygotowaniach do jasełek. Tym razem poprosiliśmy Go również o napisanie scenariusza.
Uczniowie podczas zajęć uczą się nie tylko gry aktorskiej, ale własnoręcznie przygotowują lalki do spektaklu. Premiera już w marcu. Zapraszamy.
Walentynki
Zbliżają się Walentynki. W związku z tym Pani Katarzyna Karczmarz - nauczyciel języka niemieckiego ogłasza konkurs na najpiękniejszą kartkę - Walentynkę. Walentynka powinna zawierać wiersz, cytat bądź tekst w języku niemieckim lub angielskim. Prace proszę przekazać Pani Kasi do dnia 11 lutego. Komisja w składzie nauczycieli języków obcych wybierze najpiękniejszą Walentynkę i nagrodzi zwycięzcę!
Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji!
Skutki stosowania niedozwolonego dopingu
7 lutego w Zespole Edukacyjnym "Blok" odbył się wykład wraz z pokazem multimedialnym na temat negatywnych skutków stosowania niedozwolonego dopingu. Wykład przeprowadził mgr Maciej Warot - nauczyciel wychowania fizycznego. Był on skierowany przede wszystkim do najstarszych, najbardziej narażonych na kontakt z dopingiem uczniów i miał charakter profilaktyczny. Pan Warot swoją prezentację rozpoczął od zarysu historycznego elementów dopingu, które swój początek miały nawet przed naszą erą. Następnie dokonał podziału wraz z charakterystyką poszczególnych środków i omówił dość szczegółowo ich wpływ na poszczególne narządy i funkcje organizmu. Po wnioskach, całość prezentacji poparta została stosownymi do tematu i zdecydowanie zniechęcającymi zdjęciami.
Kropelka
6 lutego pod czujnym okiem pani pedagog i pani vice dyrektor KROPELKI Zespołu Edukacyjnego „Blok” udały się do Toruńskiej Stacji Krwiodawstwa. Razem udało się oddać aż 6300 ml krwi. GRATULUJEMY!
Krew oddali:
Dzień Bezpiecznego Internetu
5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tematem przewodnim międzynarodowego DBI w tym roku są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania są realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Uczniowie klas Liceum Profilowanego wykonali w ramach przedmiotu zarządzanie informacją ciekawe plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które umieszczone zostały na banerach w korytarzu I piętra. Pamiętajmy, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.
Targi budownictwa ,,BUDMA 2013”
1 lutego odbyła się wycieczka do Poznania na Targi budowlane "BUDMA", które uważane są za najważniejsze coroczne wydarzenie w branży budowlanej. Tematem przewodnim tegorocznych targów było hasło: „Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura”. Ideą tego przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnych produktów oraz technologii budowlanych.
Wycieczka zorganizowana została przy wsparciu Dyrekcji naszej szkoły oraz portalu branżowego panelbudowlany.pl. W wyjeździe uczestniczyło pięciu uczniów trzeciej klasy szkoły zawodowej. W ośmiu pawilonach na terenie targów, swoje produkty promowali wystawcy z całego świata. W ramach promocji tych firm uczestniczyliśmy w pokazach, zostaliśmy ,,uzbrojeni” w ogromną ilość materiałów promocyjnych, ale również nawiązaliśmy kontakty, które miejmy nadzieje, że w przyszłości zaowocują bliską współpracą w ramach realizacji szkolenia zawodowego.
Projekt edukacyjny
1 lutego gościliśmy w naszej szkole Pana Jacka Krzyżaniaka- żużlowca Apatora w ramach Interdyscyplinarnego Projektu Gimnazjalnego " Znany żyjący Torunianin". Pani Katarzyna Karczmarz-nauczyciel języka niemieckiego zaprosiła Pana Jacka na lekcję do klasy II a w ramach projektu dla gimnazjalistów. Uczniowie klasy II a mieli za zadanie przeprowadzić wywiad z żużlowcem i dowiedzieć się ciekawych rzeczy z życia znanego toruńskiego żużlowca. Najbardziej aktywnym uczniem był Adrian Dybowski
oraz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Kamil Kontowicz. Po zakończonej rozmowie Pan Krzyżaniak nagrodził najbardziej aktywne osoby pamiątkami i zrobił sobie z naszymi uczniami zdjęcia.
„BLOK” WICEMISTRZEM HALOWYCH LEKKOATLETYCZNYCH MISTRZOSTW TORUNIA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
Data 08.01.2013r. na długo utkwi w pamięci uczniów i nauczycieli ZE „BLOK”. W tym dniu DAWID RENKIEWICZ – uczeń kl. II B ZSB został indywidualnym MISTRZEM Torunia w rzucie piłka lekarską, a MARTIN GOŁĘBIEWSKI, uczeń kl. III AB ZSB WICEMISTRZEM Torunia.
Już przed zawodami na twarzach naszych sportowców widać było ogromne skupienie i koncentrację. Zawodnicy byli ogromnie zdeterminowani i głodni sukcesu. Widać było zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Jak się okazało po bardzo udanych eliminacjach nie zawiedli naszych oczekiwań. Już w pierwszej serii DAWID wysoko postawił poprzeczkę rywalom i rzutem na odległość 13,1m zdecydowanie objął prowadzenie. W drugiej serii MARTIN GOŁĘBIEWSKI rzucił także 13,1m, i przez moment z takim samym wynikiem obaj nasi reprezentanci byli na prowadzeniu. Trzecia seria należała jednak do DAWIDA RENKIEWICZA, który rzutem na odległość 13,5m zdecydowanie wygrał konkurencję. Jak się później okazało bardzo cenne punkty dla szkoły zdobył nasz trzeci reprezentant DANIEL FALKOWSKI (uczeń kl. II B ZSB ), który rzucając 11,0 m zajął także zaszczytne dziesiąte miejsce.
W finałowej konkurencji SKOK W DAL Z MIEJSCA mieliśmy również reprezentanta Z.E”BLOK”. MARTIN GOŁĘBIEWSKI skacząc 2,84m uplasował się na bardzo dobrym piątym miejscu.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż dzięki wspaniałym wynikom naszych chłopców w klasyfikacji szkół ZE „BLOK” zajął drugie miejsce w Toruniu. Należy podkreślić, że jest to najlepszy wynik w historii szkoły. Zawodnikom bardzo dziękujemy, że dostarczyli nam tyle emocji i sprawili ogromną radość.
GRATULUJEMY SUKCESU !!!
ZEBRANIE Z RODZICAMI
10 stycznia 2013 r. odbędzie się zebranie z rodzicami.
16.00 - Gimnazjum
17.00 - Zasadnicza Szkoła Budowlana i Liceum Profilowane
ZAPRASZAMY
WESOŁYCH ŚWIĄT
Finał Mistrzostw Z.E.”BLOK” o Puchar Dyrektora Szkoły w tenisie stołowym
Dnia 18 grudnia 2012 r. odbył się finał Mistrzostw Z.E.”BLOK” o Puchar Dyrektora Szkoły w tenisie stołowym. W finale wystartowało sześciu najlepszych zawodników w szkole. Uczniowie grali systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów (do 11).
Wyniki:
Grochocki Marek
Sulecki Paweł
Grochocki Kamil
Dyrlik Michał
Dybowski Adrian
Słabkowski Sebastian
Punkty
Miejsce
Grochocki Marek
3:0
3:0
3:1
3:1
3:0
5 pkt
I
Sulecki Paweł
0:3
2:3
0:3
3:2
2:3
1 pkt
V
Grochocki Kamil
0:3
3:2
3:0
3:1
3:1
4 pkt
II
Dyrlik Michał
1:3
3:0
0:3
3:1
3:0
3 pkt
III
Dybowski Adrian
1:3
2:3
1:3
1:3
1:3
0 pkt
VI
Słabkowski Sebastian
0:3
3:2
1:3
0:3
3:1
2 pkt
IV
Tabela końcowa:
- Grochocki Marek
- Grochocki Kamil
- Dyrlik Michał
- Słabkowski Sebastian
- Sulecki Paweł
- Dybowski Adrian
Na pochwałę i wielkie uznanie zasługuje cała szóstka finalistów, gdyż mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Dodajmy, że dwóch najlepszych zawodników będzie reprezentowało Z.E.”BLOK” na Mistrzostwach Torunia, które odbędą się w kwietniu.
Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców
Dnia 14 grudnia 2012 r. w hali sportowej „OLIMPIJCZYK” rozpoczęły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców. W zawodach wzięły udział szkoły średnie z całego Torunia. Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie czterech zawodników do każdej konkurencji, a do finału awansowało dziesięciu najlepszych. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach.
- bieg na 30 m.
- bieg na 30 m. przez płotki
- rzut piłką lekarską oburącz zza głowy w tył
- skok w dal z miejsca
Miłą niespodziankę sprawili nam uczniowie Z.E.”BLOK”, którzy wystartowali w dwóch konkurencjach. W rzucie piłką lekarską uczeń Martin Gołębiewski (kl. III AB ZSB) rzucił na odległość 12,4 m zajął pierwsze miejsce, Dawid Renkiewicz (kl. II B ZSB) z wynikiem 11,7 m zajął trzecie miejsce, natomiast Daniel Falkowski (kl. II B ZSB) rzucając na odległość 11,5 m uplasował się na czwartym miejscu. Trójka naszych uczniów awansowała do wielkiego finału.
W drugiej konkurencji – skok w dal z miejsca, Martin Gołębiewski skacząc na odległość 2,78 m. z ósmym wynikiem także awansował do finału.
Finały odbędą się 8 stycznia 2013 r. o godz. 14.15. Chłopakom gratulujemy i trzymamy kciuki podczas finałów.
Piłka nożna halowa
Dnia 11 grudnia 2012 w hali VIII LO i Z.S. Przemysłu Spożywczego odbyły się Mistrzostwa Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej. W turnieju wystartowało 19 szkół z całego Torunia.
ZE „BLOK” wylosował następujące drużyny: Zespół Szkół Technicznych, XIII LO, ZDZ, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska.
Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym ( 1x15 min. bez zmian połów). O kolejności w grupie decydowało:
- ilość zdobytych punktów
- bezpośredni pojedynek
- mała tabela pomiędzy drużynami
- bramki strzelone
- bramki stracone
Wyniki w grupie:
XIII LO – ZST 0 : 1 BLOK – ZS IŚ 0 : 2 XIII LO – ZDZ 1 : 0 ZSIŚ – ZST 1 : 2 BLOK – ZDZ 4 : 0 ( bramki dla Z.E. BLOK – P.Pagie 1, D.Stankowski 1, S.Buczkowski 1, M.Karpiński 1 ) XIII LO – ZSIŚ 6 : 1 ZST- ZDZ 5 : 0 BLOK – XIII LO 1 : 1 ( bramka dla Z.E. BLOK – P.Pagie ) ZDZ – ZS IŚ 1 : 5 BLOK – ZST 2 : 5 ( bramki dla Z.E. BLOK – A.Dybowski - 1, D.Stankowski - 1) Tabela końcowa:
1.ZST
2. XIII LO
3. ZSIŚ
4. ZE „BLOK”
5. ZDZ
Pomimo dobrej gry uczniowie Z.E.”BLOK” zajęli czwarte miejsce w grupie i tym razem nie awansowali do rozgrywek półfinałowych.
Skład drużyny:
Patryk Stefaniak Adrian Dybowski Dawid Wróblewski Mateusz Rutkowski Sebastian Gołębiewski Sebastian Słabkowski Mateusz Karpiński Paweł Pagie Mateusz Rumiński Sylwester Buczkowski Dominik Stankowski
Fakty i mity dotyczące seksualności
5 grudnia naszą szkołę odwiedziła pani Izabela Kalisz - pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu, która przeprowadziła zajęcia pn. „Fakty i mity dotyczące seksualności”. W zajęciach uczestniczyły dziewczęta z Liceum Profilowanego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Gimnazjum. Dyskutowały one nad rolą świadomości w podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu życia seksualnego, poznały mity i stereotypy dotyczące seksualności. Zajęcia bardzo się uczennicom podobały. Czekamy na więcej
Biała Wstążka
Kampania Białej Wstążki to największa na świecie, skierowana do mężczyzn międzynarodowa kampania, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Rozpoczęła się w 1991 roku w Kanadzie – właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przemoc wobec kobiet. 6 grudnia upamiętnia wydarzenia z 1989 r., kiedy w budynku politechniki w Montrealu mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób. Oświadczył, że zrobił to, bo jego zdaniem kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. 3 grudnia o godz. 10.00 uczennice naszej szkoły ruszyły do akcji. Przypinały napotkanym mężczyznom białe wstążeczki, rozdawały kalendarzyki i ulotki. Kampania miała charakter lokalny jak i szkolny jej hasło brzmiało „Mężczyzna XXI wieku nie stosuje przemocy”.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Kwiecień 2024
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Styczeń 2023
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Październik 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Marzec 2020
- Styczeń 2020
- Październik 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wszystkie